Video

Šildymo sutrikimai

TubePress

Problem retrieving videos from provider: Not Found

Būtina ištirti, ar į Lietuvą importuojamos tinkamos kokybės prekės

Apie tai, kad į Lietuvą, kaip ir į kitas Rytų Europos šalis, įmonės tiekia kitos kokybės maisto produktus, buitinę chemiją ir kitas prekes, žinoma jau seniai. Atlikto oficialaus tyrimo rezultatai atskleidė, kad pagrindiniai maisto produktų gamintojai skirtingoms Europos šalims tiekia to paties pavadinimo, tačiau skirtingos kokybės maisto produktus.

Nors tyrimas nebuvo atliekamas Lietuvoje, tačiau Seimo narys Andrius Šedžius įsitikinęs, kad Lietuvos rinkoje ne visos prekės atitinka išsivysčiusiose valstybėse parduodamų prekių kokybę.

“Tikriausiai ne vienas tautietis, viešėdamas užsienio valstybėse, yra ragavęs tokio pat pavadinimo kavą, kurios galima įsigyti ir Lietuvoje ir pastebėjęs, kad jos skonis gerokai skiriasi. Yra tekę girdėti, kad lietuviai prašo parvežti užsienyje gyvenančių draugų ir giminaičių buitinės chemijos, naujagimių priežiūros priemonių. Esą skalbimo milteliai, valymo priemonės, higienos prekės išsivysčiusiose valstybėse yra geresnės kokybės, nors ir Lietuvoje parduodami tokio pat prekinio ženklo gaminiai”, – sako A. Šedžius.

Parlamentaras mano, kad didesnį dėmesį importuojamų prekių kokybės tyrimams turėtų skirti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Stebėti ir kontroliuoti įvežamas prekes turėtų ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

“Jeigu gamintojas atsako už prekių kokybę, tai ji turi būti visur vienoda arba etiketėje turi būti nurodyta, kad sudėtis pakeista. Nesąžininga vartotoju atžvilgiu, jei iš tiesų vienoms šalims tiekiamas vienos kokybės produktas, o kitoms – kitos kokybės to paties gamintojo ir pavadinimo gaminys. Europos Sąjungos ir vietinės kontroliuojančios institucijos privalo užtikrinti, kad gamintojai laikytųsi Europos teises aktuose nustatytos tvarkos”, – įsitikinęs A. Šedžius.

Anot Seimo nario, būtina ir Lietuvos gamintojų, tiekiančių prekes vietinei ir užsienio rinkoms, kontrolė. “Reikia patikrinti, ar vidaus rinkai tiekiamos tokios pat kokybės prekės, kaip ir užsienio valstybėms. Gal ir Lietuvos gamintojai prekių kokybę diferencijuoja pagal rinkas, į kurias prekės tiekiamos?”- kelia klausimą parlamentaras.

Parlamentaras primena, kad nepriklausomą maisto produktų tyrimą atliko Slovakijos vartotojų gynimo asociacija. Tyrimui buvo parinkti „Coca Cola“ gėrimai, „Milka“ šokoladai, „Kotanyi“ juodieji ir raudonieji pipirai, „Nescafe Gold“ tirpi kava, „Jacobs Kronung“ pupelių kava ir „Tchibo Espresso“ kava. Visi šie produktai buvo ištirti akredituotoje Slovakijos Nacionalinio maisto ir veterinarijos instituto laboratorijoje. Pristatydamas tyrimų rezultatus, asociacijos pirmininkas Miloš Lauko teigė, kad žemesnės kokybės maisto produktai buvo įsigyti naujosiose Europos Sąjungos valstybėse. Iš visų tirtų produktų tik „Milka“ šokoladų kokybė nesiskyrė nei viename iš visų tirtų mėginių. Tuo tarpu tiriant „Kotanyi“ pipirų mėginius buvo gautas plačiausias kokybinių rodiklių spektras. Nors „Kotanyi“ savo produkciją, skirtą visų šalių rinkai, fasuoja viename fabrike, tačiau pipirų pakuočių turinys (kokybės prasme) visose šalyse buvo skirtingas.



Komentuoti

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin