Elektra šildomas daugiabutis namas atskleidžia Šiaulių miesto valdžios neveiksnumą
“Jau dešimt metų, nuo pat daugiabučio namo pastatymo, buvo aišku, kad namo šildymo būdas – netinkamas ir jį būtina pakeisti. Kaip per dešimtmetį Šiaulių miesto valdžia nesugebėjo rasti tinkamo sprendimo varianto, leido gyventojams šalti ir namui pelyti, tiesiog nesuprantama. Ūkiškai mąstantis žmogus iš karto pasakytų, kad reikia tik pakeisti šildymo sistemos būdą ir šildymo problemos išsispręstų”, – sužinojęs, kad Šiaulių miesto savivaldybės atstovai susitikime su J. Basanavičiaus gatvės 74 namo gyventojais, eilinį kartą neturėjo ką pasiūlyti, sakė Seimo narys A. Šedžius.
Vos prieš dešimtmetį pastatyto J. Basanavičiaus gatvės 74 daugiabučio namo problemos A. Šedžiui gerai žinomos. Parlamentaras kovoja, kad beveik du trečdalius būtų nuosavybės teise turinti Šiaulių miesto savivaldybė pakeistų namo šildymo būdą. Dabar namas šildomas elektra. Už praėjusių metų gruodžio mėnesį kai kurie namo gyventojai gavo net 900 litų siekiančias sąskaitas už elektrą.
“Gyventojai ne tik verčiami apmokėti protu nesuvokiamo dydžio šildymo sąskaitas, bet ir šąla namuose. Taupydami pinigus, kai kurie gyventojai savo butuose išjungia šildymą, todėl kitų butų gyventojai priversti šildyti ir kaimynus. Laiptinės, rūsys apskritai nešildomi. Tokia šildymo sistema – pinigų švaistymas. Juk nemaža dalis gyventojų gauna kompensacijas, o kompensacijos ne kas kita, o tų pačių mokesčių mokėtojų pinigai. Toks lėšų švaistymas yra nusikaltimas, todėl miesto vadovai, tiek laiko nesprendžiantys šio klausimo, turi prisiimti asmeninę atsakomybę”, – mano parlamentaras.
Maža to, paaiškėjo, kad viršutinis namo aukštas – neapgyvendintas. Namo gyventojai neoficialiai pasakojo esą Savivaldybė pritrūko pinigų viršutinio aukšto butams įrengti, todėl jie “užkonservuoti” ir niekas jose negyvena.
“Tūkstančiai šiauliečių metų metais laukia socialinio būsto, Savivaldybės atstovai kalba apie socialinio daugiabučio namo statybas, o J. Basanavičiaus gatvės 74 viršutiniame aukšte – devyni laisvi butai. Reikia tik juos įrengti ir sutvarkyti šildymo sistemą. Devynios šeimos iš karto turėtų kur gyventi”, – teigia parlamentaras.
Nors Šiaulių miesto savivaldybei nuosavybės teise priklauso beveik du trečdaliai namo butų ir pakaktų tik miesto valdžios sprendimo keisti šildymo sistemą, tačiau, panašu, kad “tempiama guma” ir neskubama priimti jokių sprendimų. Susitikimuose su gyventojais (Savivaldybės butų nuomininkais) valdininkai siūlo šildymo sistemos keitimo variantus “dėl akių” ir patys pripažįsta, kad nė vienas praktiškai nėra įgyvendinamas, nes Savivaldybė esą neturi tam lėšų.
“Pinigų yra, tik ne visiems jų užtenka. Panašu, kad Šiaulių miesto savivaldybės politikams trūksta politinės valios, jei tiek laiko nesugeba rasti lėšų butams įrengti ir šildymo sistemai pakeisti. Tikrai keista, kad užuot paieškoję pinigų J. Basanavičiaus gatvės 74 namo sutvarkymui, miesto valdžia priima sprendimus naujo socialinio namo statyboms, tuštiems ir bereikšmiais investiciniams projektams”, – piktinosi A. Šedžius.