Video

Administracijos direktorius turi atsistatydinti

TubePress

Problem retrieving videos from provider: Not Found

Didesnis minimalus atlyginimas padėtų stabdyti emigraciją

Seimo narys Andrius Šedžius siūlo nebeatidėlioti minimalus atlyginimo didinimo klausimo ir kuo greičiau minimalią algą padidinti nuo 800 iki 1,2 tūkstančio litų per mėnesį. O kad nebūtų žlugdomas smulkus ir vidutinis verslas, parlamentaras siūlo perimti Vokietijos patirtį ir minimalų atlyginimą nustatyti tik viešajam sektoriui. O privataus sektoriaus įmonėse, kuriose darbo santykiai įteisinami ne tik darbo, bet ir kolektyvinėmis sutartimis, atlyginimo dydis turėtų būtų nustatomas pasirašant kolektyvines sutartis. Toms įmonėms, kurios neturėtų kolektyvinių sutarčių, galiotų šalies nustatytas minimalus atlyginimo dydis.

 A. Šedžius įsitikinęs, kad didesnis minimalus darbo užmokestis ne tik palengvintų gyvenimą vos galą su galu suduriantiems tautiečiams, bet ir stabdytų emigraciją. “Kitų metų balandžio pabaigoje baigiasi pereinamasis laisvo darbo judėjimo laikotarpis, kurį buvo nusistačiusios senosios Europos Sąjungos valstybės naujoms šalims stojant į Europos Sąjungą. Taigi nuo kitų metų balandžio pabaigos lietuviams bus dar paprasčiau įsidarbinti Vokietijoje bei Austrijoje. Tai paskatins dar didesnę žmonių emigracija iš Lietuvos. Todėl nedelsiant turime imtis priemonių ir užkirsti tam kelią”, – sakė Seimo narys Andrius Šedžius pažymėdamas, kad skaudžiausia, jog iš Lietuvos emigruoja darbingo amžiaus žmonės, jauni specialistai į kuriuos šalis investavo didžiulius pinigus. Nereikia pamiršti ir to, kad būtent ant darbingo amžiaus žmonių pečių laikosi visa valstybė.

“Tiesiog nebegalime leisti žmonėms emigruoti. Neturime naudingų iškasenų, kuriomis gali pasigirti turtingos valstybės. Mūsų turtas – žmonės, todėl tiesiog privalome daryti viską, kad jie norėtų ir galėtų dirbi bei užsidirbti Lietuvoje. Siaubas apima išgirdus, kad iš Šiaulių teritorinės muitinės net trys, iš Šiaulių miesto savivaldybės keli specialistai išvažiavo dirbti į užsienį. Jau nekalbant apie privačiose bendrovėse dirbančius žmonės, kurie geresnio gyvenimo priversti ieškoti svetur”, – sakė parlamentaras.

A. Šedžiaus jau ruošia minimalų darbo užmokestį reglamentuojančių teisės aktų pataisų siūlymus.

“Pritariu minčiai, kad minimalus atlyginimas turi sudaryti bet pusę vidutinio atlyginimo, kuris šiuo metu Lietuvoje yra daugiau kaip 2 tūkstančiai litų”, – siūlymą minimalų darbo užmokestį padidinti iki 1,2 tūkstančio litų motyvavo Seimo narys.

Parlamentaras primena, kad dabar minimalus šalies atlyginimas yra mažiausias Baltijos šalyse. Estijoje minimali alga siekia 278, Latvijoje – 254, o Lietuvoje – tik 232 eurus. O, pavyzdžiui, tautiečių pamėgtoje Airijoje minimalus atlyginimas siekia beveik 1,5 tūkstančius eurų. Belgijoje “minimumas” – beveik 1,4 tūkstančio eurų. Prancūzijoje daugiau kaip 1,3 tūkstančių eurų.



Komentuoti

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin