Pensininkams įvedami progresiniai mokesčiai
Gabrielė PETKEVIČAITĖ
Pensininkai tapo pirmieji, kuriems įvedami progresiniai mokesčiai, teigia Seimo narys Andrius Šedžius. Be to, pensininkus ruošiamasi nuskriausti dukart – mažinant pensijas ir nubraukiant dalį pensijos už tai, kad žmonės sąžiningai dirba.
Skriaudžiami silpniausieji
„Tai, kas daroma šiandien, yra ne kas kita, kaip progresinių mokesčių įvedimas. Tai, kaip visada, Lietuvoje daroma atvirkščiai nei visame Vakarų pasaulyje. Paprastai progresiniai mokesčiai paliečia turtinguosius tai logiška, nes turintis daugiau, gali daugiau mokėti nei vargšas,
nes daugiau naudojasi sukurta gerove, tačiau pas mus Kubiliaus Vyriausybė kaip tik ir nusitaikė į vargšus. Pajamos atimamos ne iš Vyriausybės narių, valstybinių įmonių, įstaigų vadovų, o iš pensininkų“, – dešiniųjų Vyriausybės planus komentuoja A. Šedžius.
Politikai jau keleri metai svarsto galimybę įvesti progresinius mokesčius, tačiau labiausiai pribloškianti žinia yra tai, kad progresiniai mokesčiai (arba pajamų atskaičiavimo sistema) nutaikyta į pensininkus. A. Šedžiaus manymu, čia suveikė savanaudiškumo principas – progresiniai mokesčiai labiausiai kirstų ministerijų, valstybinių įstaigų ir įmonių tarnautojams, tai yra „draugeliams ir švogeriams“.
Ragina palaikyti pensininkų protestus
Politikas mano, kad valdantieji, kaip jau tampa įprasta, veidmainiauja.
„Pirma pensininkus sukiršino su vaikus auginančiomis mamomis, pareigūnais, o dabar bando kiršinti pensininkus – dirbančius ir nedirbančius. Tai rodo lentelė, kurią gavome iš Vyriausybės.
Mažinamos pensijos dirbantiems pensininkams
Pajamos (Lt) Mažinama pensija (proc.)
iki 800 15,6
iki 1500 34,1
iki 2100 50
iki 3100 59,5
iki 4200 70
Mažinamos pensijos nedirbantiems pensininkams
Pajamos (Lt) Mažinama pensija (proc.)
iki 650 0
apie 700 3,3
apie 900 6,7
apie 1700 12,4
„Taigi daroma viskas, kad žmonės nedirbtų sąžiningai, kad sėdėtų ant pečiaus, užsidarę namuose iš varganų kapeikų. Juk visą gyvenimą atitarnavę žmonės dirba ne iš neturėjimo ką veikti, o kad prisidurtų prie skurdžių pensijų. Tačiau to nesuvokia siūlantys visuotinio apiplėšimo planus. Kaip teisingai pasakė vienas pensinio amžiaus žmogus, sprendimus priima žmonės, nežinantys, kaip išgyventi iš minimalios pensijos – gaunantys aštuonis ar aštuoniolika tūkstančių litų per mėnesį“, – pabrėžia A. Šedžius. Jis ragina pareigūnus, mokytojus, vaikus auginančias mamas palaikyti pensininkų protestus.
„Tai – ne tik mūsų tėvai ir seneliai ir ne tik dėl to, kad patys būsime pensininkais. Privalome įveikti visuomenę skaldančią Kubiliaus politiką“, – įsitikinęs A. Šedžius.
Pakenks daugiabučių bendrijoms
„Konservatoriai mėgsta pabrėžti bendruomeniškumą, tačiau bendruomenėms visų pirma ir smogs naujoji sistema“, – sako A. Šedžius.
Daugelio daugiabučių namų bendrijų pirmininkai – pensinio amžiaus žmonės – ūkiški, patyrę ir turintys laiko rūpintis namu gyventojai. Daugelis bendrijų vadovų gauna apie porą šimtų litų. Jeigu bus įvesta progresinė pensijų atskaičiavimo sistema, daugelis bendrijų vadovų bus priversti atsistatydinti – jiems vadovauti bendrijoms taps nuostolinga.
„Tai – dar vienas žalingas, nors jau ir ne naktinis valdančiųjų žingsnis“, – įsitikinęs Seimo narys.
Skaičiai valdant socialdemokratams
Lietuvoje yra beveik 600 tūkstančių pensinio amžiaus žmonių.
Valdant socialdemokratų Vyriausybei pensijos didėjo:
2006 m. – 476,90 Lt,
2007 m. – 595,40 Lt,
2008 m. – 769,70 Lt.
Netekto darbingumo pensiją pernai gavo 113 tūkstančių Lietuvos piliečių.
Pensijos (pašalpos) netekusiems darbingumo pastaraisiais metais didėjo. Vidutinė pensija:
2005 m. – 355,70 Lt,
2006 – 380,70 Lt,
2007 m. – 458,10 Lt,
2008 m. – 568,00 Lt.
Skaičiai valdant konservatorių, liberalų, Valinsko ir Diniaus koalicijai
Nuo 2010 metų vidutinis mėnesio darbo užmokestis, nuo kurio skaičiuojamas “Sodros” įmokos, mažės 8,7 procentų, iki 1642lt.
Nuo 2010 metų liepos 1 dienos motinystės išmokos mažinamos nuo 100 iki 90 procentų, buvusio uždarbio pirmaisiais atostogų metais ir nuo 85 iki 75 procentų antraisiais metais.
Nuo 2010 metų dirbantiems pensininkams mažinamos pensijos nuo 2,5 iki 70procentų.
Nuo 2010 metų nedirbantiems pensininkams pensijos mažės vidutiniškai 5 procentais.
„Baisiausia tai, kad iš dirbančių pensininkų pajamas atims du karus. Juos apiplėš, kaip pensininkus ir kaip dirbančius pensininkus“, – teigia Seimo narys Andrius Šedžius.
Jeigu valstybes tikslas sumazinti pensininku skaiciu, tai tegul kalba tiesiai ir pradeda dalinti tabletes, kurios padetu suvesti saskaitas su siuo pasauliu. Visdelto perziauru kankinti mus psichologiniu ir tiesioginiu spaudimu galutinai atimti tai ka mes uzdirbom.Kas per proto bokstai kuria tuos istatymus, matyt aritmetikos jie nemoka. Komunaliniai mokesciai,elektra, dujos ,progresyvinis mokestis ,dar pries akis turto mokestis uz buta – idomu ar mano pensija atlaikys….
NA MATOSI KO SEIMO NARIAI SIEKIA..MANAU KAD TUOJ VISI PABEGS IS TOS LIETUVELES,IR NETIK UZSIDIRBTI PINIGELIU UZSIENYJE,O PO TO GRIZUS LIETUVOJE JUOS ISLEISTI,BET ISVYKS LIETUVIAI SU VISAM IR PAMIRS SI KRASTA,KAIP IR VALSTYBE PAMIRSO JUOS!
man baisu…nebegaliu gyventi tokioje valstybeje,jeigu ja taip dar galima pavadinti…isvaziavau pries kelis metus padirbeti i uzsieni,taciau Lietuvoje nebeimanoma gyventi,manau kad ten ir nebegrisiu,ir dziaugiuosi jog mano seima apsisprende taip pat nebegyventi ten…
Kur dingo mūsų patriotizmas? Kažkada iš senos komunistės girdėjau:Pust budet voda da chleb, i na to spasibo sovetskoj vlasti. Zato vojny ne budet.
Sunkmetį reikia kantriai iškęsti, kaip kentėjo mūsų Partizanai.
Kur dingo mūsų patriotizmas? Kažkada iš senos komunistės girdėjau:Pust budet voda da chleb, i na to spasibo sovetrskoj vlasti. Zato vojny ne budet.
Sunkmetį reikia kantriai iškęsti, kaip kentėjo mūsų Partizanai.
Na ir kas, dirbantiems irgi mažina algas ir kas iš to, dirbantis pensininkai tegul sėdi namie ir užleidžia vietas jaunimui!
Kas as ieskojau, aciu
Labai gaila, kad Vyriausybė “pasistengė” priešpastatyti visuomenės grupes viena prieš kitą.Esu dirbanti pensininkė ir niekaip iki šiol negaliu suprasti, kokia valstybinė pensijų sistema, jeigu nėra jokio rezervo ar atskiro fondo?Kur mes gyvename? Apie ką gali galvoti būsimieji pensininkai? Faktiškai nėra pensijinio draudimo , kuriuo būtų galima pasitikėti.Aš tikrai nedirbčiau, jei gaunama pensija leistų oriai gyventi.