Šiaulių miesto savivaldybės tarybos atsisveikinimo “dovanėlė” – papildoma beveik 14 milijono litų skola
Kadenciją baigianti Šiaulių miesto savivaldybės taryba šiauliečiams ruošia atsisveikinimo “dovanėlę”. Vasario pabaigoje, paskutiniame šios kadencijos Tarybos posėdyje, bus svarstomi net keli sprendimo projektai dėl ilgalaikių paskolų ėmimo. Įvairiems projektams norima pasiskolinti dar beveik 14 milijonų litų.
“Merdėjančiam pramoniniam parkui norima pasiskolinti milijoną litų, beveik 4 milijonus litų planuojama pasiskolinti bulvaro rekonstrukcijai, daugiau kaip 1,1 milijono litų – Menų inkubatoriaus įsteigimui, 400 tūkstančių litų – Takšos ežero sutvarkymui ir dar visokiems projektams. Sutinku, kai kuriems projektams išties reikia skolintis, tačiau ar tikrai visus projektus būtina įgyvendinti dabar. Pavyzdžiui, bulvaro rekonstrukcija ar Menų inkubatorius tikrai gali palaukti”, – įsitikinęs A. Šedžius.
Parlamentaras primena, kad skola – ne žaizda, neužgis, o šiauliečiai turės mokėti dar ir palūkanas. Patys Savivaldybės skyriaus specialistai paskaičiavo, kad naujų skolų įmokoms ir palūkanoms kasmet iš miesto biudžeto reikės atseikėti po maždaug 2 milijonus litų.
“Nors kadencija ir baigiasi, tačiau politikai neturėtų numoti ranka į priimamus sprendimus. Per ketverius metus Taryba ir taip beveik iki maksimumo praskolino miestą – jau dabar skolos sudaro beveik 38 procentus 2011 metų Savivaldybės biudžeto, o maksimaliai skolų gali būti ne daugiau kaip 40 procentų metinio biudžeto. Susidaro įspūdis, kad Taryba šiauliečiams nori palikti maksimalią skolų naštą nežiūrėdama, ar skolintis būtina, ar ne”, – piktinosi Seimo narys.
A. Šedžius įsitikinęs, kad skolinantis pinigus projektams, pirmiausia reikia vadovautis ūkiškumo principais.
“Kitaip nei skirstant viršplanines lėšas, kurias pagal prioritetus galima skirti ir ne tokiems skubiems projektams, į skolas reikia žiūrėti labai atsakingai. Suprantu, jei, pavyzdžiui, skolinamasi mokyklos rekonstrukcijai. Skolinti pinigai per keletą metų su kaupu atsipirks, nes sumažėja išlaidos šildymui. Tačiau, pavyzdžiui, Ragainės mokyklos, kurios langai jau baigia iškristi, projektuose nerandu. “Dubysos” sporto mokyklai skiriama vos 40 tūkstančių litų. Už tokią sumą didelių rekonstrukcijų nepadarysi. O, pavyzdžiui, bulvaras, Menų inkubatorius tikrai gali palaukti. Keista, kad Logistikos centro steigimui reikia net 670 tūkstančių litų. Įmonės įsteigimas kainuoja apie 500 litų, kodėl Logistikos centro steigimui reikia tiek daug?”, – klausimų dėl projektų skaidrumo kyla Seimo nariui.
Parlamentaras mano, kadTaryba paskutinio posėdžio metu neturėtų dar labiau klampinti miesto į skolas, o sprendimus – kam ir kiek reikia skolintis, palikti naujajai valdžiai.