Video

Žvejų šventė

TubePress

Problem retrieving videos from provider: Not Found

“Buldozerių” stumiamas projektas – užslėpta ŠRATC’o privatizavimo schema”

Šiaulietis Seimo narys Andrius Šedžius įsitikinęs, kad skubotai paruoštas ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) valdybos jau patvirtintas atliekų tvarkymo sistemos pertvarkos projektas – apgalvotas planas privatizuoti ŠRATC’ą.

Tikslas – ŠRATC’o privatizavimas?

“Projekto įgyvendinimui reikia daugiau kaip 50 milijonų litų. Europos Sąjunga numato skirti 30 milijonų litų. Likusios sumos ŠRATC’as neturi, todėl be užuolankų kalbama apie privataus investuotojo atėjimą. Net neslepiama, kad ateityje už atliekų tvarkymą šiauliečiai ir kiti Šiaulių regiono gyventojai turės mokėti daugiau. Kyla natūralus klausimas – kam toks projektas reikalingas? Tiems, kurie nusitaikė į Europos Sąjungos milijonus ir mato galimybę privatizuoti ŠRATC’ą”, – sako Seimo narys Andrius Šedžius.

Parlamentarą piktina, kad Šiaulių regiono komunalinių atliekų tvarkymo galimybių studija buvo paruošta skubotai ir stumiama “buldozeriu”.

“Nors galimybių studijoje turėjo būti kalbama apie visų komunalinių atliekų tvarkymą, tačiau siūloma atskirti ir tvarkyti tik bioskaidžias atliekas: lapus, šakas, maisto produktų liekanas. Ar tikrai būtent šios atliekos sudaro pagrindinę komunalinių atliekų dalį?” – klausia Seimo narys ir paskaičiavo, kad kasmet Šiaulių regione maksimaliai būtų surenkama apie 50 tonų tokių atliekų. Todėl, A. Šedžiaus teigimu, pakaktų ŠRATC’ui nusipirkti maždaug 1,5 milijono litų kainuojantį lapų smulkintuvą ir bioskaidžias atliekas kompostuoti jau veikiančioje Kairių (Šiaulių r.) sąvartyno kompostavimo aikštelėje.  

Atliekų rūšiavimo sistema veikia blogai, ar veiks nauja?

Glimybių studijos rengėjai siūlo už daugiau kaip 50 milijonų litų pripirkti konteinerių biologiškai skaidžioms atliekoms, nupirkti šių atliekų tvarkymo įrangą. Daugiau kaip 150 tūkstančių litų numatyta projekto viešinimui.

Seimo narys Andrius Šedžius primena, kad dabartinę atliekų rūšiavimo sistema Lietuvoje veikia vangiai, todėl klausia, ar veiks nauja sistema?

“Nors prie namų jau ne pirmi metai stovi antrinių žaliavų konteineriai, tačiau į sąvartynus išvežami atliekų kiekiai nemažėja. Akivaizdu – sistema veikia labai blogai. Ketinama išleisti daugiau kaip 50 milijonų naujai įrangai, tačiau nekalbama kaip ji funkcionuos. Žmonės dabar finansiškai nėra motyvuoti rūšiuoti antrinių žaliavų. Neabejoju, kad jie nerūšiuos ir biologiškai skaidžių atliekų”, – sako A. Šedžius.

Užuot leidusi milijonus projektams, galimai nešiantiems naudą tik ŠRATC’ą privatizuoti siekiantiems privatiniams, Seimo narys siūlo diferencijuoti rinkliavą už atliekų tvarkymą.

“Visame civilizuotame pasaulyje atliekas rūšiuojantys žmonės už atliekų tvarkymą moka mažiau, nei tie, kurie nerūšiuoja. Nė neabejoju, kad ir šiauliečiams finansinės naštos mažinimas būtų pats geriausias motyvas rūšiuoti atliekas. Padarykite mažesnius mokesčius – nereikės nė milijonų projektams, nė šimtų tūkstančių litų viešinimams” – sprendimo variantą siūlo A. Šedžius.



Komentuoti

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin