Kai kurie parlamentarai – už neadekvačias baudas
Liepos 15 d. Seime priimtos Administracinių teisės pažeidimų kodekso įstatymų pataisos, kuriomis nustatytos naujos administracinės nuobaudos. Seimo narys Andrius Šedžius mano, kad kai kurios pataisos prasilenkia su realybe, todėl visą įstatymo projektą reikėjo tobulinti.
Sprendžiant klausimą dėl baudos dydžio, kurią turėtų mokėti darbdavys, jei darbo metu jo darbuotojas būtų aptiktas išgėręs, kilo sąmyšis. Siūlyta tokiu atveju bausti darbdavį – jis privalėtų sumokėti kelių tūkstančių litų baudą. Tačiau Seimo narys A.Šedžius bandė įtikinti kolegas, Seimo narius, jog kaimo realybė yra kitokia. Yra darbuotojų, nevengiančių taurelės darbo vietoje, darbdavys ne tik nespėtų visų apžiūrėti, bet dar ir neturi galimybių patikrinti.
“Kaip galima patikrinti darbuotoją, kuris apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų? Darbuotojas gautų tik 100 litų baudą, o darbdaviui uždedama bauda iki 5 tūkst. Lt. Tai iš tiesų yra neadekvati bauda. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad ne visada galima patikrinti, ar žmogus apsvaigęs ar ne”, – piktinosi A.Šedžius.
Parlamentaras Julius Veselka taip pat tikino, jog ne darbdaviai kalti, jog darbuotojai nesigėdi išgerti ir darbo vietose.
“Gerbiamieji kolegos, nueikite po pietų į žemės ūkio įmones, ir aš jums garantuoju, kad 80 % dirbančiųjų bus išgėrę”, – piktinosi parlamentaras. Jis siūlė baudą pačiam darbuotojui padidinti nuo 2 iki 3 šimtų litų. Tačiau pataisai nebuvo pritarta.
Pasak Seimo nario A.Šedžiaus, panašu, kad parlamentarai nė neskaito, už ką balsuoja. Parlamentaras piktinosi ir dar viena pataisa. Siūloma didinti baudą už taksi iškvietimą ir atsisakymą juo važiuoti.
“Išeina, jog iškvietus taksi, bet atsisakius juo važiuoti sumokėsi mažesnę baudą, nei pasinaudojus paslauga, bet už ją atsisakius mokėti. Tai visiškai nelogiška. Atsisakymas sumokėti už važiavimą taksi jau pasinaudojus paslauga užtraukia baudą nuo 10 iki 20 Lt, o atsisakymas sumokėti už taksi iškvietimą, užtraukia baudą nuo 60 iki 100 Lt. Ar tai normalu”, – piktinosi parlamentaras.
Už vėlavimą atsiskaityti už žemės ūkio produkciją grės bauda nuo 10 tūkst. Lt. Pasak A.Šedžiaus ši įstatymo pataisa taip pat duos prastų rezultatų.
“Atsitiks taip, kad bijodami tokių didelių baudų prekybininkai atsisakys prekiauti smulkiųjų ūkininkų produkcija, nes sunkmečio metu mokėjimų sutrikimai yra neišvengiami. Jei prekybininkas per metus ima iš smulkaus ūkininko pardavinėti produkcijos maždaug už 1000 Lt, tai minėto dydžio suma jam atrodys milžiniška”, – aiškina A.Šedžius.